Що робити якщо на сонце згоріло обличчя

 

У наш час прийнято вважати, що засмагла шкіра - це гарно, модно і сексуально. І дійсно, рівний, красивий і легкий загар здатний додати особливу ефектність зовнішнього вигляду.
Але є велика кількість людей, які приїжджаючи на відпочинок, хочуть стати «шоколадними» швидко і відразу. Самим першим ділом вони мчать на пляж, і підставляють свою світлу шкіру під яскраві і обпалюють промені сонця, в передчутті очікуваного ефекту.
І як же потім стає прикро, боляче і неприємно коли замість посмуглевшей шкіри вони в результаті одержують сонячний опік. Ну а самим неприємним моментом є, звичайно ж, сонячний опік обличчя.

Сонячні опіки обличчя можуть бути різного ступеня, від легенів, що супроводжуються почервонінням шкіри обличчя, до важких опіків, внаслідок яких на шкірі утворюються пухирі і бульбашки. У другому випадку рекомендується відразу ж, без усяких зволікань звернутися в лікувальний заклад. У першому ж випадку можна спробувати самостійно позбавитися від наслідків сонячного опіку обличчя в домашніх умовах, за допомогою народних засобів.

Коли у вас обгоріло обличчя, то перше, що рекомендується зробити, це понизити високу температуру, опустивши обличчя в холодну воду. Це значно зменшить можливі пошкодження шкіри.
Запам'ятайте, при тяжкому сонячному опіку особи, ніколи не змащуйте шкіру масляними речовинами (рослинні олії, вазелін і т.д.). Це може ще більше підвищити жар, а також призвести до інфікування шкіри, шляхом розмноження бактерій на її уражених ділянках.
Невеликою кількістю вазеліну можна змащувати шкіру тільки при сонячних опіках легкого ступеня, і то вже тоді, коли шкіра знаходиться на стадії загоєння.

Народні засоби від сонячних опіків

Найпоширенішими народними засобами, у разі якщо у вас згоріло обличчя на сонці, є сметана, кефір та сироватка. Причому для більш сухого типу шкіри бажано використовувати сметану, для більш же жирної шкіри рекомендується сироватка і кефір.
Просто змащуйте одним з перерахованих продуктів обличчя, але майте на увазі, що така маска, ні в якому разі не повинна підсихати на обличчі.

При сонячному опіку вашій шкірі протипоказане стягання, інакше ви доставите їй ще більші хворобливі відчуття. Тому, як тільки ви відчуєте, що нанесена на обличчя сметана (або кефір) почне підсихати, відразу ж знімайте її вологим ватним тампоном, і після чого наносите новий свіжий шар. Для більшого результату сметану, сироватку або кефір потрібно перед використанням охолодити в морозилці.

Не менш ефективним засобом від сонячного опіку особи є сирий і холодний яєчний білок, який допомагає зняти жар, і усунути хворобливі відчуття. Але знову ж таки, використовувати його рекомендується в тому випадку, якщо ваша шкіра більш схильна до жирного типу.
Спосіб застосування білка аналогічний рецептом зі сметаною. Просто змащуйте їм пошкоджені ділянки шкіри, і знімайте ватяним тампоном, змоченим у холодну воду, як тільки він почне підсихати на обличчі.

Коли у вас на сонці згоріло обличчя, це завжди супроводжується неприємними і болючими відчуттями. Заспокоїти таку шкіру допоможе звичайна вівсянка:
Залийте жменю злегка подрібнених пластівців невеликою кількістю холодної води, щоб утворилася кашка, яку покладіть на обличчя. Як тільки вівсяна маска почне підсихати, знімайте її прохолодним вологим тампоном, і наносите наступний шар.


Для компресів при сонячному опіку обличчя можна використовувати вівсяну муку: Розведіть в 1 склянці чистої і теплої води 1 ст. ложку вівсяної муки, і потім охолодіть отриманий склад. Перед застосуванням можна додати ще пару шматочків льоду.

Що ще може полегшити ваші страждання в тих ситуаціях, коли у вас обгоріло обличчя на сонці, так це заморожений сир. Заморозьте його в морозильнику до твердого стану, потім загорніть в шматочок марлі, і прикладайте до лиця.

Ще одні народні засоби, які здатні допомогти при легкій стадії сонячного опіку особи, це сира картопля і огірок. Просто накладіть на обличчя кружальця свіжого огірка або очищеної картоплі (можна терту масу). Але знову ж таки, бажано щоб овочі були холодними. Тому перед застосуванням помістіть їх на деякий час в дуже холодну воду або в морозильник.

Компреси із слабо завареного і дуже холодного чаю, як чорного, так і зеленого, також є гарним засобом від сонячних опіків.

Ну і ще що можна порадити для того щоб зменшити жар і біль у випадках коли на сонці у вас згоріло обличчя, так це випити жарознижуючі та знеболюючі таблетки. Наприклад, аспірин і анальгін.

І запам'ятайте, якщо ваша шкіра від природи дуже світла, і частіше обгорає, ніж загоряє, намагайтеся загорати тільки в безпечні години доби. Це з 7-8 годин ранку, і максимум до 11 годин дня, і потім вже тільки після 16 години. І не підставляйте особливо сильно під сонце обличчя.

Turkey with mushrooms Turkey breast with broccoli

  • Правильна економія палива своїми руками. Краща паливна присадка!
  • Як вигравати в "дурня "
  • Видалення волосся назавжди народними засобами
  • Як вибрати тіні для повік?
  • Барбарис: види, посадка, догляд
  • Вирощування мушмули
  • Місячний календар стрижок на серпень 2016
  •