Захворювання суглобів: причини і лікування

 

Суглоби відіграють ключову роль у функціонуванні опорно-рухового апарату. Саме вони дозволяють нам ходити, танцювати і бігати. Якщо перестати піклуватися про здоров'я своїх суглобів, можна втратити не тільки природну легкість руху, але і обзавестися важкими захворюваннями.

Можливі проблеми

Недуги іноді виникають на тлі різних інфекційних захворювань (в якості ускладнення після грипу, ангіни, туберкульозу), порушень в обміні речовин і ослабленні імунітету. Слід розуміти, що серйозне захворювання іноді починається з такої незначної дрібниціі, як переохолодження або навіть підвернута нога. Буває, що захворювання обумовлене нервовим перенапруженням або хронічними осередковими інфекціями (запалення середнього вуха, мигдаликів, зубні захворювання).

Всі суглобові захворювання діляться на запальні (хронічні та гострі артрити, поліартрити, періартрити) і дистрофічні (остеохондроз, артроз). Зараз ми розберемо ті з них, які найчастіше зустрічаються.

Артрит являє собою запальне захворювання суглобів, що вражає синовіальну суглобову оболонку, суглобовий хрящ та довколишні тканини. Проявляється хвороба болями і почуттям скутостіі. Нерідко з'являється почервоніння і припухлість над суглобом.

Поліартрит - це множинне запалення суглобів, яке починається з невеликих суглобів стоп і кісток, іі поступово переходить на більш великі: ліктьовий, колінний іі іншіі.

Ревматоїдний артрит - це хронічне захворювання, при якому всередині суглоба виникають ерозії і руйнуються ділянки. Уражаються зазвичай невеликі суглоби кистей рук, колінний, ліктьовий і променевозап'ястний суглоби. Нерідко уражаються й інші органи: нирки, серце, шлунково-кишковий тракт, нервова система.

Подагра з'являється при порушенні обміну сечової кислоти, при високій концентрації якої її солі починають відкладатися в різних органах - суглобах, нирках, сполучних тканинах.

Остеоартроз - це захворювання, при якому суглобовий хрящ починає повільно руйнуватися, заміщаючи сполучними тканинами. Зазвичай уражається колінний, тазостегновий і маленькі суглоби кистей рук. Хворий хрящ перестає виконувати свої завдання належним чином: рухи в суглобіі утрудняються іі стають болючими.

Здорові суглоби рухаються беззвучно, і ви не повинні їх відчувати. Тому, якщо у вас з'явилися хрустіння або болі в якому суглобіі, вам слід відразу відвідати лікаря. Як правило, подібні захворювання вимагають тривалого і комплексного лікування. Чим раніше ви ідентифікуєте проблему, тим більше у вас буде шансів вилікуватися.

Для кожного пацієнта потрібен індивідуальний підхід, тому стратегію лікування лікар визначає кожен раз нову. Для підвищення ефективності терапії люди, які мають проблеми з суглобами, повинні трохи підкоригувати спосіб життя:

1. Поки йде лікування захворювання, треба обмежити себе від високих фізичних навантажень, але не припиняти рухатися. Підберіть приємні і нескладні види спорту, наприклад плавання, пілатес або йогу.

2. Почніть стежити за своєю формою, так як зайва вага підвищує надавану на суглоби навантаження.

3. Вживайте побільше рідини, щоб організм позбавлявся від соліі, токсинів і продуктів розпаду, що скупчилися в суглобах. Також це очищає кров. Кожен день треба випивати не менше півтора літрів води.

4. Для підтримки рухливості й еластичності суглобів необхідно виконувати вправи для їх зміцнення. Вправи з лікувальної гімнастики вам повинен підказати ортопед-травматолог або ревматолог.

5. Ліквідуйте активні осередки хронічної інтоксикації. Часом досить вилікувати мигдалини і позбутися від карієсу для запобігання поширення захворювання.

6. Підправте раціон харчування. Користь приносять продукти, багаті кальцієм і фосфором. Почніть заправляти салати рослинним маслом, а замість смажених страв їжте тушкованіі. Додайте в раціон свіжіі овочіі, фрукти іі цільнозернові продукти.

І не забувайте, що загартовування, правильне харчування і помірні фізичні навантаження є кращою профілактикою захворювань суглобів. А інтерес до життя іі оптимізм дозволяють долати які завгодно захворювання.

Turkey with mushrooms Turkey breast with broccoli

 • Правильна економія палива своїми руками. Краща паливна присадка!
 • Як вигравати в "дурня "
 • Видалення волосся назавжди народними засобами
 • Як вибрати тіні для повік?
 • Барбарис: види, посадка, догляд
 • Вирощування мушмули
 • Місячний календар стрижок на серпень 2016
 •  

  ЯК ЗНЯТИ НАБРЯКИ З НІГ

  ЯК ЗРОБИТИ МАССАЖ ЛОЖКАМИ

  ЯК БОРОТИСЯ З ВІДКЛАДАННЯМ СОЛЕЙ

  ЛІКУВАННЯ ПОДАГРИ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

  ЯК ЗМЕНШИТИ БІЛЬ У СУГЛОБАХ

  ВИДАЛЕННЯ МОЗОЛЕЙ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

  ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ У ВАГІТНИХ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

  НАРОДНІ ЗАСОБИ ПРИ ЗАПАЛЕННІ ТА ВИПАДІННІ МАТКИ

  ЗАПАЛЕННЯ ПРИДАТКІВ МАТКИ, НАРОДНЕ ЛІКУВАННЯ

  ВАГІНАЛЬНІ СПРИНЦЮВАННЯ ВДОМА

  ЩО ЇСТИ ПРИ ПРОНОСІ? ДІЄТА ТА ХАРЧУВАННЯ

  ГІПЕРТОНІЯ - ЛІКУВАННЯ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

  ЗАПОРИ - ЛІКУВАННЯ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

  ЗУБНИЙ КАМІНЬ - ЛІКУВАННЯ

  ГОСТРИЙ БРОНХІТ - ЛІКУВАННЯ

  ПАХОВА ГРИЖА: НАРОДНА МЕДИЦИНА

  АНГИНИ, ХВОРОБИ ГОРЛА - НАРОДНА МЕДИЦИНА

  АНЕМІЯ. МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

  ЗАПАЛЕННЯ ЛЕГЕНІВ У ДОРОСЛИХ І ДІТЕЙ

  ЛІКУВАННЯ ГАЙМОРИТУ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

  ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ - НАРОДНІ ЗАСОБИ ЛІКУВАННЯ

  ГАСТРИТ - НАРОДНІ ЗАСОБИ

  ДІАТЕЗ У ДІТЕЙ - ЛІКУВАННЯ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

  ЖОВЧНОКАМ'ЯНА ХВОРОБА - ЛІКУВАННЯ

  ПЕЧІЯ, ВИДРІЖКА - НАРОДНІ ЗАСОБИ

  ЗАПАЛЕННЯ СЕЧОВОГО МІХУРА

  НАПРІЄМНИХ ЗАПАХ З РОТА

  МОЛОЧНИЦЯ, КАНДИДОЗ - НАРОДНІ МЕТОДИ

  НЕЖИТЬ - НАРОДНА МЕДИЦИНА

  ГИКАВКА - НАРОДНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

  ГЛИСТИ. СТРІЧКОВІ ТА КРУГЛІ. МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

  ХАРЧОВЕ ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ ТА ІНША ДЕТОКСИКАЦІЯ

  ПАНКРЕАТІТ - ЛІКУВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ФІТОТЕРАПІЇ

  ПЕЧІНКА. ХОЛЕЦИСТИТ. ЗАПАЛЕННЯ ПЕЧІНКИ

  ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ - НАРОДНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

  ВИРАЗКА ШЛУНКУ - НАРОДНІ ЗАСОБИ

  ЩИТОВИДНА ЗАЛОЗА - НАРОДНІ ЗАСОБИ ЛІКУВАННЯ

  ТРОМБОФЛЕБІТ - ЛІКУВАННЯ ВЕН НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

  ЯЧМІНЬ НА ОЦІ - НАРОДНІ ЗАСОБИ ЛІКУВАННЯ