Аденіум, квіти вдома

 

Адениума належить до великого сімейства кутрових (Apocynaceae) і в кімнатних умовах являє собою компактне гарне деревце.

 

У квітникарстві найбільш поширений адениума товстий (А. огрядний) - Adenium obesum, з квітками насиченого малинового або рожевого кольору з більш світлою серединкою і довгими тичинками, що виходять за краї пелюсток. Існують гібриди з кремовими, жовтими, білими і навіть строкатими квітками, але в аматорських колекціях вони поки ще рідкість.

 

Влітку товсті шишкуваті пагони адениума суцільно покриті великими (до 10-15 сантиметрів в довжину) воронковидними квітками. Вони зібрані в кистіі, з'являються як на старих, так і на нових пагонах іі при сприятливих умовах не в'януть протягом 7-10 днів.

 

Період цвітіння триває з травня по вересень і багато в чому залежить від погодних умов - від температури іі кількостіі сонячних днів.

 

Завдяки природній компактній формі зростання, молоді адениума трохи нагадують вміло сформований бонсай. Навіть взимку не квітучі і слабо облистнені екземпляри дуже привабливіі. Особливо, якщо ці адениума вирощені з насіння і мають характерне потовщення біля основи стовбура - каудекса.

 

 

Місцеположення

 

Аденіум любить світле і сонце в будь-який час року. Влітку аденіуму для рясного і тривалого цвітіння потрібно якомога більше прямого сонячного світла - тоді квіток особливо багато, вони великіі іі яскраво пофарбованіі.

 

З середини червня по серпень рослини можна виносити на свіже повітря (сад, відкритий балкон і т.п.), доведеться лише передбачити укриття на випадок затяжних дощів.

 

Взимку, під час періоду спокою, можливо зміст адениума в умовах півтініі, але при цьому бажано, щоб температура не піднімалася вище 15 градусів.

 

 

Температура

 

Адениуми прекрасно розвиваються при звичайній кімнатній температурі.

Влітку вони без шкоди можуть перебувати на прямому сонці навіть в умовах засклених жарких лоджій.

Взимку температуру рекомендується знизити до 13-16 градусів, що дозволить рослині добре відпочити іі набратися сил для наступного сезону.

 

Період спокою у адениума - як раз той випадок, коли зниження температури необов'язково, особливо, якщо рослини при цьому перебувають в максимально освітленому місціі.

 

Полив

Влітку - достатній, взимку - убогий. Багато в чому графік поливу залежить від місця розташування, температури, розміру і типу горщика, стану самої рослини. У будь-якому випадку верхній шар грунту обов'язково повинен просихати між поливами, навіть влітку. Якщо в горщику є дренажніі отвори, то залишки після поливу води з піддону відразу зливають.

 

Взимку адениума переходять в період глибокого спокою, багато при цьому скидають листя. В цей час полив повинен бути дуже обережний і вивірений. Нестача води призводить до значно менш небезпечних наслідків, ніж її надлишок.

 

Якщо рослина восени скинуло листя, то поливати краще тільки тодіі, коли стебла трохи втратять тургор, тобто злегка зів'януть. Адениума - рослина не пустелі як кактус - зовсім без води тривалий час вона обходитися не може.

 

 

Вологість повітря

 

Звичайна, обприскування не потрібно. Підвищена вологість повітря небажана, особливо в поєднанні з низькою температурою. Також потрібно намагатися уникати попадання крапель води на квітки - від цього вони можуть деформуватися і отримати опіки при попаданні прямих сонячних променів.

 

Грунт іі пересадка

 

Грунт повинен бути водопроникний. Можна використовувати грунт для кактусів, додавши в нього перліт і дрібний керамзит (у пропорції 4:1:1). Керамзит можна замінити битою цеглою. Бажано наявність дренажного шару на дніі горщика.

Пересаджують рослини в міру необхідностіі, зазвичай раз на 2-3 роки, не надто збільшуючи обсяг нового горщика. Адениума краще росте в широких неглибоких плошках - так менше ймовірність залити рослину іі виглядає воно привабливіше.

Рясно квітнуть адениуми тільки тодіі, коли повністю обплутають земляний ком корінням, тому частих пересадок слід уникати.

Підживлення

Потреба в поживних речовинах у адениума така ж, як у більшості сукулентних рослин. У період активної вегетації їх підгодовують раз на тиждень добривом для кактусів в рекомендованих на упаковці дозах, або звичайним комплексним добривом, але вдвічі меншій концентрації. Взимку адениума не підгодовують.

Обрізка

Є різні думки про доцільність обрізки адениума в кімнатних умовах. Зазвичай обрізка потрібно лише у винятковому випадку: якщо потрібно використовувати живці для розмноження або ж видалити пошкоджені пагони.

Часто після кардинальної весняної обрізки адениума цвітуть бідно, або не цвітуть зовсім. Пояснюється це тим, що більша частина квіткових нирок закладається ще з осені, тому першими найбільш рясно зацвітають пагони попереднього року. Нові гілки, що виросли в результаті обрізання, просто не встигають зацвісти в умовах короткого літа.

Це справедливо для рослин, які машкають в звичайних кімнатних умовах без застосування додаткового освітлення.

Размноженіня

Насінням, живцями і щепленням на олеандр або інший адениума (так розмножуються багато стерильних гібридів) Насіння важко дістати (купити) іі ще важче - отримати самому, але саме при насіннєвому способі розмноження виходять рослини з потовщенням нижньої частини стовбура.

У кімнатних умовах оптимальним є розмноження живцями. В цьому випадку адениума каудекса не мають іі будовою крони схожіі, швидше, на деякіі види толстянок.

Живці після зрізки підсушують пару днів і садять в трохи вологий легкий піщаний грунт, ставлять на сонячне місце і зрідка зволожують, поки вони не окореніі. Температура в цей період повинна бути не менше 22 градусів. Укорінення відбувається зазвичай протягом місяця, але якщо умови несприятливіі, то терміни розтягуються до двох-трьох місяців.

Хвороби іі шкідники

Шкідниками уражається рідко. Найчастіше адениума схильни всякого роду гнилизни, що виникає внаслідок надмірного поливу.

При недоліку світла пагони витягуються, а цвітіння дуже бідне іі недовге, квітки блідіі.

Надлишок добрив, особливо азотних, призводить до зниження імунітету і «ожиріння» рослини - появіі великих листів іі пагонів на шкоду цвітінню.

Якщо зиму рослина провела в недостатньо світлому приміщенніі, то навесні потрібно поступово привчати адениума до прямого сонця, інакше листя і стебла покриваються червоними плямами (опік легкоїї форми), якіі псують зовнішній вигляд іі потім дуже довго не проходять.

Примітки

Сік адениума дуже отруйний. Тому потрібно дотримуватися елементарних заходів безпеки в поводженні з ним. Після всякого роду маніпуляцій, будь то обрізка пагонів або видалення зів'ялих квіток, слід ретельно вимити руки з милом. Особливо обережним при вирощуванні адениума потрібно бути, якщо в будинку є маленькіі діти або тварини.

Turkey with mushrooms Turkey breast with broccoli

 • Правильна економія палива своїми руками. Краща паливна присадка!
 • Як вигравати в "дурня "
 • Видалення волосся назавжди народними засобами
 • Як вибрати тіні для повік?
 • Барбарис: види, посадка, догляд
 • Вирощування мушмули
 • Місячний календар стрижок на серпень 2016
 •  

  Аденіум

  Алламанда

  Анакампсерос

  Аспарагус

  Астильба

  Бамбук звичайний

  Брукфельсія

  Бровалія

  Бальзамін

  Бегонія

  Бугенвіллія

  Гарденія

  Євкаліпт

  Єустома

  Зигокактус

  Ленкоранская акація

  Ломикамінь

  Лютик садовий

  Кальцеолярія

  Кімнатний очерет

  Клівія

  Мурайя

  Орхідея пафіопеділум

  Перець стручковий

  Пуансатія

  Троянда

  Традесканція

  Шефлер

  Циненарія

  Циперіус

  Фікус

  Фуксія

  Хойя

  Юкка